CZ - SK
Herbacos Recordati s.r.o.

O nás Historie Recordati Group1926   Společnost založil v Correggiu (Emilia, Itálie) Giovanni Recordati jako „Laboratorio Farmacologico Reggiano“.

1927   Společnost uvádí na trh antispasmodikum zažívacího traktu Antispasmina colica®.

1930   Společnost uvádí na trh cholagogum a projímadlo Solvobil®.

1935   Společnost uvádí na trh kardiotonikum, diuretikum a antihypertenzivum Tefamin®, po kterém následovaly další z něj odvozené přípravky.

1938   Společnost uvádí na trh přípravek ke stimulaci vegetativního nervstva Simpamina®.

1953   Recordati stěhuje společnost do jejího současného sídla v Miláně, nejvýznačnějším hospodářském centru Itálie.

1956   Společnost uvádí na trh vasodilatátor věnčitých tepen Recordil® (efloxát).

1961   Podepsána exkluzivní licenční smlouva, později obnovená do roku 2005, se společností Syntex Corporation (nyní součást společnosti Roche), která v té době vedla špičkový výzkum v oblasti zkoumání a syntézy steroidních hormonů.

1962   Bylo registrováno a do prodeje uvedeno respirační analeptikum Remeflin® (dimeflin).

1973   Společnost uvádí na trh Flavoxate (Genurin®/Urispas® a další značky), antispasmodikum močových cest, které je používáno do současnosti. Šlo o první léčivo syntetizované v Itálii, které schválil americký úřad FDA.

1977   Orální antiseptikum Antoral® (tibezonium-jodid) bylo uvedeno na trh v Itálii a dosáhlo skvělého prodeje i v mnoha zahraničních zemích.

1984   Společnost byla kotována na italské burze cenných papírů (Borsa Italiana, nyní součást London Stock Exchange Group).

1986   Společnost uvádí na trh dermatologický a gynekologický antimykotický přípravek Lomexin® (fenticonazol), který je dodnes v řadě zemí hojně využíván v klinické praxi.
Recordati Group


1995   Společnost Recordati představuje svou růstovou a rozvojovou strategii a zahájila proces internacionalizace. Ve Španělsku byla založena dceřiná společnost, která dnes nese název Casen Recordati.


1997   Společnost poprvé uvádí na trh nový přípravek na kompenzaci vysokého tlaku Zanidip® (lerkanidipin). Recordati tento přípravek objevila i vyvinula.

1999   Akvizice francouzské farmaceutické společnost Doms Adrian, která skupině zajišťuje přímou působnost na druhém největším farmaceutickém trhu v Evropě.

2000   Expanze ve Francii pokračuje akvizicí farmaceutické skupiny Bouchara.

2001   Obě francouzské společnosti fúzují a vzniklá dceřiná společnost začíná podnikat pod názvem Bouchara Recordati. Konverze všech akcií na kmenové akcie a jejich následné rozdělení v poměru 2:1.

2002   Britská agentura pro kontrolu léčiv uděluje licenci (schválení prodeje) produktu Zanidip® (lerkanidipin) v 20 mg tabletách.

2003   Lerkanidipin 20mg uveden na trh v řadě zemí včetně Německa, Francie a Austrálie.

2004   Posilování farmaceutických prodejních příležitostí na základě uvedení nových léků na trh.

2005   Recordati vstupuje na největší evropský a třetí světově největší farmaceutický trh akvizicí společnosti Merckle Recordati v Německu, v současnosti působící jako Recordati Pharma. Založení Recordati Pharmaceuticals ve Spojeném království a Recordati Hellas Pharmaceuticals v Řecku. Společnost Recordati zahajuje provoz nového závodu na účinné farmaceutické látky v Irsku. Rozdělení akcií 4:1.

2006   Akvizice portugalské společnosti Grupo Jaba, dnes působící jako Jaba Recordati. Přípravek Zanipress® kombinující lerkanidipin a enalapril schválen k prodeji německou lékovou agenturou BfArM.

2007   Přípravek Zanipress® poprvé uveden na trh. Akvizice evropské farmaceutické skupiny Orphan Europe, která se věnuje vývoji, registraci, marketingu a distribuci unikátních farmak pro léčbu vzácných a výjimečných onemocnění.

2008   Akvizice francouzských společností FIC a FIC Médical, které se věnují registraci a propagaci farmaceutických produktů v Rusku a dalších zemích Společenství nezávislých států (SNS). Akvizice společnosti Yeni Ilaç (dnes Recordati Ilaç), zavedené turecké farmaceutické společnosti.

2009   Akvizice farmaceutické společnosti Herbacos-Bofarma působící na českém a slovenském trhu.

2010   Evropská registrace silodosinu (Urorec®, Silodyx®), alfa blokátoru podávanému k léčbě příznaků a symptomů benigní hyperplazie prostaty (BPH). Schválení přípravku Carbaglu® (kyselina karglumová), který se používá k léčbě nedostatku NAGS, americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Akvizice společnosti ArtMed International, která se věnuje propagaci farmaceutických produktů v Rumunsku. Kladný výsledek decentralizovaného postupu žádosti o registraci pitavastatinu (Livazo®, Alipza®) v Evropě.
Recordati Group


2011   Evropský souhlas s rozšířenou aplikací přípravku Carbaglu® (kyselina karglumová) při léčbě hyperamonémie způsobené některou ze tří hlavních organických acidémií. Akvizice společnosti Dr. F. Frik Ilaç A.S. v Turecku. Akvizice přípravku Procto-Glyvenol® indikovaného k léčbě hemoroidů. Založení Recordati Polska v Polsku. Uvedení přípravku Livazo® (pitavastatin) na trhy ve Španělsku a v Portugalsku.

2012   Získání povolení k uvedení na trh, ochranných známek a dalších licencí týkajících se šesti volně prodejných léčiv pro Německo, práv k pěti renomovaným produktovým řadám v Rusku a dalších zemích SNS a na jedinečnou řadu produktů pro ústní hygienu s ochrannou známkou Dentosan® v Itálii. Společnost Recordati posiluje svůj provoz v Polsku akvizicí společnosti Farma-Projekt. Se společností Erytech Pharma byla podepsána dohoda o komercializaci a distribuci přípravku Graspa® určeného k léčbě akutní lymfoblastické leukémie (ALL) a akutní myeloidní leukémie (AML) v Evropě. Recordati získává veškerá práva na portfolio produktů indikovaných k léčbě vzácných a jiných onemocnění ve Spojených státech amerických, které zde v současnosti distribuuje Recordati Rare Diseases.

2013   Akvizice tuniské farmaceutické společnosti Opalia Pharma S.A. se sídlem v Arianě (Tunis) a moderního výrobního závodu s certifikací cGMP představující vznik strategické platformy pro přímé působení v regionu severní Afriky. Akvizice Laboratorios Casen Fleet S.L.U., španělské farmaceutické společnosti se sídlem v Madridu, a výrobního závodu v Utebu, Zaragoze.

Recordati Group
2014   Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) udělil přípravku Carbaglu® (kyselina karglumová) užívaného při léčbě organických acidemií (OA) označení léku pro výjimečná onemocnění. Licenční smlouva se společností Apricus Biosciences Inc. na marketing a prodej přípravku Vitaros® (alprostadil) k lokální aplikaci při léčbě erektilní dysfunkce, a se společností Plethora Solutions na komercializaci přípravku Fortacin™, lokálního preparátu ve spreji kombinujícího lidokain a prilokain k léčbě předčasné ejakulace.


2015   Založení dceřiných společností v Brazílii, Mexiku a Kolumbii za účelem komercializace preparátů využívaných v léčbě vzácných onemocnění. Kanadské ministerstvo zdravotnictví schvaluje k prodeji přípravek Carbaglu® (kyselina karglumová) pro léčbu akutní a chronické hyperamonémie v důsledku nedostatku NAGS.

2016   Akvizice italské farmaceutické společnosti Italchimici S.p.A. a švýcarské farmaceutické společnosti Pro Farma AG působící i na území Rakouska. Smlouva se zdravotnickou organizací AP-HP (Assistance Publique – Hopitaux de Paris) na vývoj a komercializaci preparátu pro léčbu akutních dekompenzací u pacientů postižených závažnou metabolickou poruchou zvanou nemoc javorového sirupu (MSUD). Podpis licenční smlouvy s farmaceutickou společností Gedeon Richter na komercializaci nového atypického antipsychotika kariprazin.

2017   Schválení preparátu Cystadrops®, prvních očních kapek obsahujících cysteamin hydrochlorid schválených v Evropské unii, pro léčbu krystalických usazenin cystinu v rohovce. Smlouva s nemocnicí Meyer ve Florencii (Itálie) na vývoj preparátu pro léčbu retinopatie u předčasně narozených a nedonošených dětí. Získání evropských práv na preparáty Seloken®/Seloken® ZOK (metoprolol sukcinát) a Logimax® (metoprolol sukcinát a felodipin) od společnosti AstraZeneca. Smlouva se společností MimeTech na vývoj a komercializaci peptidomimetika lidského nervového růstového faktoru při léčbě neurotrofické keratitidy. Získání tří značek společnosti Bayer Consumer Health ve Francii: Transipeg®, TransipegLib® a Colopeg®.

2018   Získání práv pro nejrůznější regiony včetně Evropy na preparát Cystagon® (cysteamin bitartrát) od společnosti Mylan, který je indikovaný k léčbě prokázané nefropatické cystinózy u dětí a dospělých. Akvizice italské společnosti Natural Point S.r.l. působící na trhu potravinových doplňků, jejímž hlavním produktem je Magnesio Supremo®. Podepsání licenční smlouvy se společností Helsinn o výhradních právech na originální gelový preparát Ledaga® (chlormethin-hydrochlorid), který je indikován k lokální léčbě kožního T-buněčného lymfomu typu mycosis fungoides, a to pro celý svět s výjimkou Spojených států, Číny, Hong Kongu a Izraele. Preparátu bylo v Evropě uděleno právo na označení lék pro vzácná onemocnění a je schválen Evropskou komisí. Akvizice francouzské společnosti Tonipharm S.A.S. působící primárně na trhu volně prodejných léčivých a zdravotních produktů. Mezi hlavní výrobky této společnosti patří volně prodejné a na francouzském trhu velmi oblíbené přípravky na bázi ginko biloby Ginkor®, a produktová řada pro ústní hygienu Alodont®. Uvedení nového atypického antipsychotika Reagila® (kariprazin) pro léčbu schizofrenie na trhy v Evropě.

2019   Licenční smlouva se společností Aegerion Pharmaceuticals Inc. o výhradních právech na komercializaci preparátu Juxtapid®, aktuálně schváleného pro léčbu homozygotní familiární hypercholesterolémie (HoFH) v Japonsku. Společnost Recordati Rare Diseases, světový lídr v oblasti vzácných onemocnění a léčiv na výjimečná onemocnění, úspěšně splnila svou strategii rozšíření přímé působnosti na všech klíčových trzích napříč kontinenty. Několik společností dříve působících pod názvem Orphan Europe bylo přejmenováno na Recordati Rare Diseases, a svou činnost tak provozují pod globální značkou organizace Recordati věnující se léčbě vzácných onemocnění. Získání celosvětových práv na preparát Signifor® a Signifor® LAR® pro léčbu Cushingovy choroby a akromegalie od společnosti Novartis. Uvedená smlouva zahrnuje i získání celosvětových práv na inovativní preparát pro léčbu endogenního Cushingova syndromu Isturisa® (osilodrostat).

2020   Evropská komise a Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválily uvedení farmaceutického přípravku pro vzácná onemocnění Isturisa® (osilodrostat) na trh. Rovněž byla předložena ministerstvu zdravotnictví, práce a sociálních věcí žádost o registraci (JNDA, Japanese New Drug Application) téhož preparátu v Japonsku. Převod registrací v USA ze společnosti Novartis na Recordati Rare Diseases Inc. pro preparáty Signifor® a Signifor® LAR a zahájení jejich přímého prodeje na tomto trhu. Se zahájením prodeje preparátu Isturisa® ve Spojených státech, Francii a Německu začíná komercializace i tohoto produktu. FDA uděluje licenci k prodeji nového viskózního roztoku očních kapek pro léčbu pacientů žijících s cystinózou Cystadrops® 0,37 % (oční roztok na bázi cysteaminu). Podpis exkluzivní licenční smlouvy se společností ARS Pharmaceuticals o komercializaci nosního spreje na bázi epinefrinu ARS-1 v 93 zemích, včetně zemí Evropské unie. Zároveň u Evropské agentury (EMA) probíhá registrace léčivých přípravků pro pohotovostní léčbu závažných alergických reakcí, které by mohly vést k anafylaktickému šoku. Představenstvo a mimořádná valná hromada akcionářů schvaluje zpětnou fúzi začleněním společností Rossini Investimenti S.p.A. a FIMEI S.p.A. do společnosti Recordati S.p.A.

2021   Byla uzavřena licenční a dodavatelská smlouva se společností Tolmar International Ltd za účelem uvedení produktu Eligard® (leuprorelin acetát) na trhy v Evropě, Turecku, Rusku a dalších zemích. Eligard® je léčivý přípravek k léčbě pokročilého hormonálně závislého karcinomu prostaty. Americký úřad pro potraviny a léčiva (FDA) schválil novou indikaci pro tablety Carbaglu® (kyselina karglumová) 200 mg. Byla uzavřena dohoda se společností Almirall S.A. o získání marketingových práv na španělském trhu pro přípravek Flatoril® (kombinace clebopridu a simethiconu), indikovaný k léčbě funkčních gastrointestinálních poruch. Japonské ministerstvo zdravotnictví, práce a sociálních věcí (MHLW) schválilo přípravek Isturisa® (osilodrostat) pro léčbu pacientů s endogenním Cushingovým syndromem, pro které nebyla operace hypofýzy možná nebo nebyla léčitelná. Byla podepsána smlouva o akvizici EUSA Pharma (UK) Ltd, globální specializované farmaceutické společnosti zaměřené na vzácná a specializovaná onkologická onemocnění.